Hakkımızda I About

Jukebox Today, kariyerinde başlangıç noktasını aşmış ve  güncel, özellikle yine bedeni odak alan sanat üretimleri yapan sanatçılar ve sanat yöneticilerinin ilham dolu hikayelerini paylaşmayı amaçlıyor. Yayınlanan röportajlar ile yeni nesil sanatçıların birbirine ve gelecek nesillere ilham olması ve birbirini güçlendirebilmesi için bir alan yaratıyor.

İlk olarak, kendi başlarına oturup şikayet etmek yerine aksiyon alan, yaratmak için emek veren sanatçı ve gruplar olan Patricia Barbara, Pink Valley, Peng! Collective ve sanat yöneticisi Sezen Tonguz ile yaptığımız röportajlar ARTİST 2018’de ziyaretçiler ile buluşacak. Bu sanat insanları deneyimi, belli bir fikrin ve hareketin üzerine kuruyorlar. “Jukebox” insanların çok renkliliğinden, “Today” ise yüzyıl sonra bu yayını açıp baktığınızda içinde hala geçerli olan birşeyi bulacak olmanızdan geliyor.


Jukebox Today comes to life by Atelier Muse as an online platform featuring new age contemporary artists, arts and culture professionals to share their stories as inspiration to others both in arts and culture field and for social, cross-sectoral audience.

The platform includes interviews with artists worldwide in contemporary dance, performance art, installation and new media fields. This is an actual achieve, independent from time and space, a documentation of new media, contemporary dance, installation, performance arts artists’ position in today’s world. The most important aspect of this project is, it will be a documentation of our time and will easily be a research source for the next generations. Witnessing to the process of creation of the artists and being able to deduce concrete results from the interviews.